Logo Gmina Perlejewo

News

News zdjęcie id 944

GAZ-SYSTEM S.A. INFORMUJE

20.07.2020

 

Szanowni Państwo,

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. w związku z realizacją inwestycji pn.: "Budowa międzysystemowego gazociągu stanowiącego połączenie systemów przesyłowych Rzeczypospolitej Polskiej i Republiki Litewskiej wraz z infrastrukturą niezbędną do jego obsługi, tj. gazociąg DN 700 na odcinku łączącym węzeł i tłocznię Gazu Hołowczyce z projektowanym gazociągiem DN 700 Rembelszczyzna - granica RP-LT (Polska-Litwa)", przekazuje aktualne, najistotniejsze informacje o projekcie:

I. Wykonawca Robót Budowlanych (WRB)

Postępowanie przetargowe na wybór Wykonawcy robót budowlanych w ramach gazociągu Polska-Litwa odcinek południowy jest w fazie końcowej. Na przełomie miesięcy lipiec/sierpień br. planowane jest podpisanie umów z wybranymi w postępowaniu wykonawcami. 

Jeżeli będzie to możliwe w obliczu pandemicznej sytuacji w kraju, po konsultacji z Włodarzami Gmin, planujemy wraz z przedstawicielami Wykonawców przeprowadzenie w gminach spotkań informacyjnych dedykowanych dla właścicieli nieruchomości, na których realizowana będzie przedmiotowa inwestycja. W zależności od możliwości i podjętych decyzji będziemy informować społeczności lokalne.

II. WRB - Zawiadomienia o rozpoczęciu prac budowlanych

Wykonawca robót budowlanych zobowiazany jest do pisemnego powiadomienia właścicieli i użytkowników wieczystych nieruchomości o planowanym rozpoczęciu robót na terenie ich nieruchomości. Zawiadomienia dokonywane będą na adres wskazany w katastrze nieruchomości. W sytuacji, gdy zmiana właścicielska nastąpiła bądź też została uwidoczniona w katastrze nieruchomości w czerwcu lub lipcu 2020 roku, prosimy aby nowi właściciele zgłaszali się indywidualnie do GAZ-SYSTEM S.A. na numer infolinii podany poniżej.

Przyczyni się to m.in. do efektywnego powiadomienia Właścicieli, co pozwoli uniknąć ewentualnych rozbieżności w trakcie sporządzania protokołu opisu stanu nieruchomości.

III. Prace budowlane

Przed rozpoczęciem robót budowlanych, WRB ma obowiązek sporządzić protokół wraz z opisem stanu nieruchomości, tj. wskazać rodzaj upraw, nasadzeń (drzewa i krzewy) oraz inne istotne elementy zagospodarowania działki:

A. Protokół powinien zostać sporządzony i podpisany przez właściciela nieruchomości oraz przedstawiciela inwestora w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach po jednym dla każdej ze stron. Egzemplarz protokołu należący do GAZ-SYSTEM S.A. zostanie przekazany Wojewodzie i będzie jednym z dokumentów służących do określenia wysokości odszkodowania.

B. W przypadku nieobecności lub braku możliwości kontaktu z właścicielem lub użytkownikiem nieruchomości, protokół zostanie spisany jednostronnie - tylko przez wykonawcę robót.

IV. Wycinka drzew i krzewów

Prace w zakresie wycinki drzew i krzewów zostały zrealizowane i zakończone na całej  trasie gazociągu Polska - Litwa odcinek południowy.

Jeżeli będą Państwo potrzebowali dodatkowych informacji na temat inwestycji, prosimy o kontakt z Oddziałem Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSYTEM S.A. w Rembelszczyźnie lub bezpośrednio z pracownikiem Działu Komunikacji Rozwoju, Inwestycji i Eksploatacji, p. Martą Marcinow tel.: (22) 220-11-37.

W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat bieżącego stanu realizacji w/w inwestycji zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej pod adresem: www.gazociagpolskalitwa.pl, kontakt z infolinią tel.: 691-706-706 lub mailem na adres polska-litwa@gaz-system.pl.

Wójt gminy zaprasza

Wójt Gminy Perlejewo przyjmuje interesantów w każdą środę w godz. 9-12. Prosimy o wcześniejsze telefoniczne potwierdzenie obecności.

 

Urząd Gminy Perlejewo

17-322 Perlejewo
tel./fax 85 657-85-15
e-mail:ug@perlejewo.pl 

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.