Logo Gmina Perlejewo

News

News zdjęcie id 942

Lotto Poland Bike Marathon 2020 w Perlejewie

09.07.2020

5 lipca 2020 r., w Nadbużańskim Centrum Turystycznym w miejscowości Granne, w gminie Perlejewo, odbyła się inauguracja Lotto Poland Bike Marathon kolarskiego cyklu wyścigów na rowerach górskich, stanowiącego absolutną czołówkę tego typu imprez w Polsce.

W 2019 r. w gminie Perlejewo, po raz pierwszy na Podlasiu, zagościł jeden z etapów Lotto Poland Bike Marathon. W 2020 roku natomiast otwarto tu cały cykl wyścigów. To niesamowite wyróżnienie i docenienie wzorowej współpracy pomiędzy Gminą Perlejewo i organizatorem maratonu.

LOTTO Poland Bike Marathon z roku na rok bije rekordy frekwencji. Tysiące osób z całej Polski stają na starcie z charakterystycznymi, okrągłymi numerami na rowerach. Maraton obejmuje trasy dla dorosłych o różnym stopniu trudności oraz trasę mini cross dla dzieci. Zawodom zawsze towarzyszy gorąca atmosfera i profesjonalna oprawa. To wszystko sprawia, że  LOTTO Poland Bike Marathon jest cyklem najbardziej docenianym i lubianym przez amatorów rowerów górskich (MTB).

Grzegorz Wajs- organizator maratonu, a przede wszystkim zawodowy kolarz i wielokrotny reprezentant Polski  i medalista Mistrzostw Polski w kolarstwie docenia wyjątkowość nadbużańskiej gminy Perlejewo i jej dokonałe warunki do uprawiania sportów, nie tylko rowerowych. O Perlejewie mówi, że są tu "piękne tereny, piękne pagórki, jest tu po prostu uroczo. My tu bez przyczyny nie przyjechaliśmy. Perlejewo jest piękne i chcemy je promować. Chcemy też to pokazać wszystkim uczestnikom, wszystkim kolarzom. Zawodnicy przyjeżdżają tu już dwa, trzy dni wcześniej. Wynajmują kwatery w okolicach. Więc oprócz zawodów jest to dodatkowo promocja dla gminy". Jakub Wierzbicki – Wójt Gminy Perlejewo, dzięki któremuL otto Poland Bike Marathon zagościł na Podlasiu zauważa, że "uczestnikom i organizatorom bardzo przypadła do gustu Gmina Perlejewo. Nasze nadbużańskie tereny doskonale nadają się do uprawiania turystyki rowerowej i sportów outdoorowych. Dla gminy wydarzenie to oznacza ogromną promocję i prestiż. Na drogach, znacznie częściej niż w latach poprzednich, widujemy rowerzystów. Pojawił się również ruch w nieruchomościach, na których realizowane będą nowe inwestycje. Ten maraton rowerowy to także promocja zdrowego trybu życia w gronie rodzinnym".

Lotto Poland Bike Marathon to wspaniałe sportowe wydarzenie, któremu towarzyszy niesamowita pozytywna energia udzielająca się zawodnikom ale też mieszkańcom Gminy Perlejewo i gmin sąsiednich, którzy chętnie biorą udział w zawodach lub dopingują kolarzy na trasach maratonu.

Świetną sportową inicjatywę dostrzegli i docenili Marszałek Województwa Podlaskiego oraz Wojewoda Podlaski, którzy objęli wydarzenie Patronatem Honorowym. W organizację wydarzenia zaangażowali się również liczni przedsiębiorcy w charakterze Partnerów, oferując między innymi wsparcie finansowe, za które gmina Perlejewo dziękuje z całego serca. Pełna lista firm, które wsparły wydarzenie znajduje się poniżej:

 1. TFK Roads Timofiejuk Jacek
 2. Gaz-System S.A.
 3. Wodociągi Podlaskie Sp. z o.o.
 4. Bank Spółdzielczy w Ciechanowcu
 5. Zakład Aranżacyjno Wykonawczy– Verifis
 6.  Pater Firma A. E. Daniluk Sp.j.
 7. Z.U.H. Dom-Bud
 8. Dwór Podlaski
 9. SaMASZ Sp.z o.o.
 10. Młyn CiechanowiecSp.z o.o. Jachimczuk, Stanisławski
 11. Maximus Broker Sp. z o.o.
 12. Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita
 13. Podlaska Izba Rolnicza
 14. „U Jana” G. Łopuski M. Morzy
 15.  Ośrodek Szkoleń BHP Szumarski Grzegorz

Najlepszych uczestników dekorowali Wójt Gminy Perlejewo Jakub Wierzbicki wraz z Wicestarostą Siemiatyckim Markiem Boblem i Prezesami firm partnerskich. Poniżej relacje mediów, które objęły wydarzenie Patronatem Medialnym:

Impreza przebiegła w fantastycznej, pełnej emocji atmosferze. Organizatorzy dziękują wszystkim zaangażowanym w organizację oraz uczestnikom wydarzenia i już zapraszają za rok, obiecując jeszcze więcej emocji i niepowtarzalnych wrażeń.

Pełna fotorelacja z wydarzenia dostępna jest na stronie internetowej: http://polandbike.pl/galeria/

 

http://gaz-system.pl

Wójt gminy zaprasza

Wójt Gminy Perlejewo przyjmuje interesantów w każdą środę w godz. 9-12. Prosimy o wcześniejsze telefoniczne potwierdzenie obecności.

 

Urząd Gminy Perlejewo

17-322 Perlejewo
tel./fax 85 657-85-15
e-mail:ug@perlejewo.pl 

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

 • :
 • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.