Logo Gmina Perlejewo

News

News zdjęcie id 879

VII POPOŁUDNIE Z KOLĘDĄ

22.01.2020

W niedzielę, 19 stycznia 2020 r. w świetlicy w Perlejewie odbyło się już VII POPOŁUDNIE Z KOLĘDĄ organizowane przez Stowarzyszenie „PERLEJEWO ŁĄCZY”.

 

Celem niedzielnego spotkania było podtrzymywanie i kultywowanie staropolskich zwyczajów i tradycji bożonarodzeniowych, które są niezwykle ważnym elementem naszej kultury ludowej.

To świąteczne wydarzenie rozpoczęła pani Bożena Bujno -  prezes stowarzyszenia, witając przybyłych gości oraz licznie przybyłych mieszkańców gminy Perlejewo.

Śpiewanie kolęd poprzedziły jasełka w wykonaniu uczniów klasy V, przygotowane przez panią katechetkę Mirosławę Zalewską i wychowawczynię, panią Bożenę Leszczyńską. Młodzi aktorzy wiernie odgrywając swoje role, wprowadzili uczestników wydarzenia w klimat bożonarodzeniowy.

Po występach uczniów rozpoczął się koncert kolęd i pastorałek, w którym wzięły udział wcześniej zgłoszone rodziny.

Jako pierwsza wystąpiła Ewelina Leszczyńska ze swoją mamą. Zaśpiewały pastorałkę „Od serca do ucha” oraz kolędę „Do szopy, hej pasterze”. Rodzinę Kosińskich z Moczydeł Dubin reprezentowały Gabrysia i Andżelika śpiewając pastorałkę „Bosy pastuszek”. Natomiast siostry - Julita i Milena Wójcik wykonały dwa utwory: „Świeć gwiazdeczko” i „Ach, co za noc”.  Wielopokoleniowa rodzina Malinowskich z Ostrożan w składzie: Natalka, jej mała siostrzyczka, mama oraz dziadkowie zaśpiewali – „Święta, to czas niespodzianek” i „Gore gwiazda Jezusowi”. Piękne polskie kolędy „Przybieżeli do Betlejem” i „Dzisiaj w Betlejem” przy akompaniamencie akordeonowym zaśpiewała dziewięcioosobowa rodzina Moczulskich z Moczydeł Kukiełek, składająca się również z trzech pokoleń. Był też występ solowy. Pani Krystyna Klepacka zaśpiewała dwie bardzo stare i mniej znane kolędy.

Następnie pod kierunkiem pana Mieczysława Fronca wszyscy zebrani włączyli się do wspólnego śpiewania. Zabrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy.

Niedzielne popołudnie uatrakcyjnił również występ Pana Andrzeja Leszczyńskiego z gwiazdą. Na zakończenie tego wydarzenia, widzowie obejrzeli „Herody” w wykonaniu lokalnej grupy teatralnej działającej w ramach stowarzyszenia „PERLEJEWO ŁĄCZY”. Wszystkie występy były gorąco oklaskiwane, a artyści otrzymali upominki ufundowane przez Urząd Gminy i organizatorów. Ostatnim punktem programu był słodki poczęstunek przygotowany przez członków stowarzyszenia. Był to dobry czas na rozmowy z sąsiadami oraz integrację międzypokoleniową.

"Niedzielne popołudnie z kolędą" upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze, pełnej ciepła i życzliwości.

Bardzo dziękujemy  wszystkim przybyłym za wspólne kolędowanie i miło spędzony czas.

 

Wójt gminy zaprasza

Wójt Gminy Perlejewo przyjmuje interesantów w każdą środę w godz. 9-12. Prosimy o wcześniejsze telefoniczne potwierdzenie obecności.

 

Urząd Gminy Perlejewo

17-322 Perlejewo
tel./fax 85 657-85-15
e-mail:ug@perlejewo.pl 

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.