Logo Gmina Perlejewo

News

News zdjęcie id 404

Dzień Dziecka

05.06.2017

   Dzien Dziecka, to niezapomniane atrakcje, słodkie życzenia, ciekawe miejsca i wiele smacznych przekąsek. To wszystko towarzyszyło dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Perlejeiwe, które tak relacjonują ten wyjątkowy Dzień:
    Dzień Dziecka w naszej szkole był kolorowy i ciekawy. O godzinie 9.00, po życzeniach dyrektora szkoły, wyruszyliśmy w barwnym pochodzie ulicą Perlejewa. Przebrani za kolorowe postacie z książek, z transparentami i rekwizytami realizowaliśmy projekt biblioteki "Jestem bohaterem książki". Najmłodsi wcielili się w bohaterów bajek, starsi wybrali poważniejsze lektury. Pani bibliotekarka jako Czerwony Kapturek ustaliła nam trasę. Pod szkołą Pani Bożena Bujno przeczytała fragment bajki "Czerwony Kapturek". Odwiedziliśmy Urząd Gminy w Perlejewie, gdzie Pani Agata Iwanowiec czytała dalej o przygodach wilka i dziewczynki ubranej na czerwono, Pan Wójt Krzysztof Radziszewski złożył życzenia wszystkim małym i dużym, a pracownicy częstowali wszystkich cukierkami. Następnym punktem była biblioteka publiczna, bajka "Jaś i Małgosia", którą czytała Pani Jola Moczulska, a także życzenia i słodycze. O dalszych przygodach rodzeństwa słuchaliśmy pod sklepem, czytały Pani Marta Zalewska i Pani Danusia Czarkowska. Ostatnim miejscem, które odwiedziliśmy był Ban Spółdzielczy w Perlejewie, powitali nas pracownicy, a dyrektor Pan Franciszek Czarkowski złożył wszystkim dzieciom życzenia, przeczytał o pomyśle Jasia jak trafić do domu. Znów były słodycze i powrót do szkoły. W szkole wszyscy otrzymali nagrody w postaci przyborów szkolnych. Na boisku czekały na nas dmuchane zjeżdżalnie, gry i zabawy, a także pieczone kiełbaski, smaczny kompot i lody Dzień minął szybko i był wspaniały. 
 
 
 
 
 
 
      W tym dniu, na dzieci czekało jeszcze wiele innych atrakcji m.in. dmuchane zjeżdżalnie, zajęcia sportowe, nagrody za przebrania.
 
 
 
 
 

Wójt gminy zaprasza

Wójt Gminy Perlejewo przyjmuje interesantów w każdą środę w godz. 9-12. Prosimy o wcześniejsze telefoniczne potwierdzenie obecności.

 

Urząd Gminy Perlejewo

17-322 Perlejewo
tel./fax 85 657-85-15
e-mail:ug@perlejewo.pl 

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.