Logo Gmina Perlejewo

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 15400
W sumie: 372701

News

News zdjęcie id 393

Zielona Gala w Szepietowie - zaproszenie

16.05.2017

 

   Do siedziby Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie już po raz kolejny przyjadą liczący się producenci sprzętu rolniczego. Rolnicy będą mogli zapoznać się z nowinkami technologicznymi z zakresu maszyn i urządzeń do produkcji zielonek oraz roślin uprawowych. Zielona Gala to największa w północno-wschodniej Polsce impreza poświęcona technologii produkcji pasz z użytków zielonych.

 

     Jak zawsze najbardziej oczekiwanym punktem wystawy będzie pokaz pracy maszyn. W tym roku, w odpowiedzi na wielkie zainteresowanie zwiedzających, seria pokazów odbędzie w sobotę i niedzielę. Na terenach pokazowych swoje możliwości techniczne zademonstrują producenci maszyn i urządzeń rolniczych.

     Chcący poszerzyć swoją wiedzę z zakresu gospodarki użytków zielonych będą  mogli uczestniczyć w  wykładach, których tematyka obejmie agrotechnikę, a także wykorzystanie pasz zielonych w żywieniu przeżuwaczy. Zielona Gala to również okazja do skorzystania  z fachowego doradztwa, swoje stoiska będą miały liczne instytucje i organizacje działające na rzecz rolnictwa. Ponadto, jak co roku prezentowane będą poletka doświadczalne PODR Szepietowo.

    Dodatkową atrakcją wystawy, przyciągającą tłumy zwiedzających będzie pokaz koni sokólskich. Hodowcy zaprezentują najpiękniejsze okazy tej rasy.

     Bedą też Podlaskie Targi Budownictwa Wiejskiego.

    Podczas tegorocznej edycji targów będzie można zapoznać się technologiami pozwalającymi na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Firma Optima Polska przeprowadzi cykl wykładów na temat rozwoju i zastosowania technologii pomp ciepła, kolektorów słonecznych i fotowoltaiki a także korzyści z tego płynących.

 

Program Zielonej Gali i Podlaskich Targów Budownictwa Wiejskiego:

    20 maja 2017 r. (sobota)

10.00 Otwarcie Targów (tereny wystawowe)

10.15 Wykład: Agrotechnika użytków zielonych – Marcin Mierzejewski, DSV Polska (namiot wykładowy PODR)

11.00 Wykład: Rozwój technologii pomp ciepła w  województwie podlaskim – przedstawiciel firmy Optima Polska (namiot wykładowy PODR)

12.00 Wykład: Kolektory słoneczne i fotowoltaika w województwie podlaskim - przedstawiciel firmy Optima Polska (namiot wykładowy PODR)

    21 maja 2017 r. (niedziela)

10.00 Wykład: Agrotechnika użytków zielonych, wykorzystanie pasz w żywieniu przeżuwaczy – Marcin Mierzejewski, DSV Polska (namiot wykładowy PODR)

12.00 Rozstrzygnięcie konkursu Hit Zielonej Gali i Podlaskich Targów Budownictwa Wiejskiego

 

W programie również: pokazy maszynowe Zielonej Gali, czempionat koni sokólskich, pokazy tłoczenia i estryfikacji oleju rzepakowego na biopaliwo.

 

 

Wójt gminy zaprasza

Wójt Gminy Perlejewo przyjmuje interesantów w każdą środę w godz. 9-12. Prosimy o wcześniejsze telefoniczne potwierdzenie obecności.

 

Urząd Gminy Perlejewo

17-322 Perlejewo
tel./fax 85 657-85-15
e-mail:ug@perlejewo.pl 

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.