Logo Gmina Perlejewo

News

News zdjęcie id 1576

Popołudnie z kolędą

30.01.2024

28 stycznia 2024 r. w świetlicy wiejskiej w Perlejewie już po raz dziewiąty odbyło się Popołudnie z kolędą zorganizowane przez Stowarzyszenie „Perlejewo łączy”.

Biorąc pod uwagę termin (środek ferii) można stwierdzić, że na spotkanie dość licznie przybyli mieszkańcy naszej gminy.  Swoją obecnością zaszczycił również wójt gminy - Jakub Wierzbicki oraz ks. proboszcz Krzysztof Janowic i ks. Piotr Wyszomirski.

Tym razem na scenie zaprezentowali się tylko lokalni artyści. Kolędowanie rozpoczął chór parafialny pod kierunkiem Pana Mieczysława Fronca. Podczas koncertu chóru usłyszeliśmy pięć przepięknych kolęd (Gdy się Chrystus rodzi, Witajmy Jezusa, Hej, dzień narodzenia, Triumfy Króla Niebieskiego, W żłobie leży). Śpiew kolęd w wykonaniu chóru spotkał się z ciepłym przyjęciem słuchających, którzy wynagrodzili wykonawców gromkimi brawami.

Następnie na scenie wystąpiły Gabrysia i Andżelika Kosińskie z pastorałkami. Siostry pięknie zaśpiewały pastorałkę „Uciekali”, a Andżelika solo wspaniale zaprezentowała „Pastorałka prosto z nieba”. Na występ solo zdecydował się także Pan Bogdan Prywata, który również ładnie zaśpiewał bardzo długą i mało znaną pastorałkę.

Następnym wykonawcą był Pan Łukasz Kraujutowicz – na co dzień nauczyciel muzyki i organista, który swoim śpiewem kolęd przy własnym akompaniamencie muzycznym mocno poruszył serca widzów. W jego wykonaniu usłyszeliśmy następujące utwory: Zenze wolki, Mario, czy ty wiesz, Narodził się Jezus Chrystus.

Wszyscy wykonawcy za występ otrzymali skromne upominki.

Na koniec spotkania wystąpili perlejewskie Herody, którzy wprowadzili radosny nastrój i rozbawili publiczność.

Część artystyczną zakończyło wspólne zaśpiewanie kolędy „Przekażmy sobie znak pokoju” pod kierunkiem Pana Mieczysława Fronca.

To niedzielne popołudnie minęło w ciepłej, świątecznej atmosferze przy pysznych, domowej roboty ciastach oraz gorącej herbatce i kawce.

W imieniu członków Stowarzyszenia „Perlejewo łączy” gorąco dziękuję mieszkańcom za przybycie i wspólnie spędzony czas w miłej i przyjaznej atmosferze.

Serdecznie dziękuję również wszystkim koleżankom i kolegom, którzy włączyli się w przygotowanie tego przedsięwzięcia, za wykonanie dekoracji, za smaczne ciasta, a szczególnie pani Jadwidze Poniatowskiej za przepyszne pączki, które znikły natychmiast, a było ich prawie 100.

Bożena Bujno

Prezes Stowarzyszenia ,,Perlejewo łączy''

 

Wójt gminy zaprasza

Wójt Gminy Perlejewo przyjmuje interesantów w każdą środę w godz. 9-12. Prosimy o wcześniejsze telefoniczne potwierdzenie obecności.

 

Urząd Gminy Perlejewo

17-322 Perlejewo
tel./fax 85 657-85-15
e-mail:ug@perlejewo.pl 

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.