Logo Gmina Perlejewo

News

News zdjęcie id 1545

Międzypokoleniowy V koncert Pieśni Patriotycznej

16.11.2023

12 listopada 2023 r. w Perlejewie odbyły się obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Organizatorami wydarzenia pod nazwą: „Droga ku odzyskaniu niepodległości – historia i tradycje Gminy Perlejewo” było Stowarzyszenie KOBYLA 560 wraz z Gminą Perlejewo.

Wydarzenie miało charakter zadania publicznego, które było współfinansowane przez Województwo Podlaskie oraz Gminę Perlejewo.

W niedzielę uroczystości tradycyjnie rozpoczęła Msza Święta w intencji Ojczyzny w Kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Perlejewie. Następnie mieszkańcy oraz zaproszeni goście złożyli kwiaty i zapalili znicze na Pomniku Żołnierzy Podziemia Niepodległościowego na Cmentarzu Parafialnym.

Obchody kontynuowano w Świetlicy Wiejskiej w Perlejewie, gdzie odbył się V Międzypokoleniowy Koncert Pieśni Patriotycznych. Koncert rozpoczęła Pani Ewa Sulejczak – przedstawicielka Stowarzyszenia Kobyla 560 oraz Pan Jakub Wierzbicki – Wójt Gminy Perlejewo. Następnie młodzież z klas VII i VIII oraz Chór Szkoły Podstawowej w Perlejewie uraczyli zebranych niezwykle piękną i wzruszającą akademią, której hasłem przewodnim było „Wolność kocham i rozumiem”. Następnie wystąpiła gwiazda popołudnia, czyli Warszawska Kapela z Targówka w składzie: Paweł Pasztalaniec – banjo, klarnet, wokal, Dariusz Pasztalaniec – akordeon, wokal, Agnieszka Wojakowska – skrzypce, wokal, Jan Rosłon – gitara akustyczna, wokal Wiesław Leśniewski - akordeon, wokal Paweł Harasim – kontrabas, wokal.

Program koncertu Warszawskiej Kapeli z Targówka trafił prosto w serca widzów i przerodził się we wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Na sali głośno rozbrzmiały pieśni: Deszcz jesienny deszcz; Dziś do Ciebie przyjść nie mogę; Hej hej Ułani; Na strażnicy; O mój rozmarynie; Piechota, ta szara piechota, Pierwsza kadrowa; Przybyli Ułani; Rozkwitały pąki białych róż; Rozszumiały się wierzby płaczące; Serce w plecaku; Wojenko, wojenko. Czerwone Maki na Monte Casino zaś publiczność odśpiewała na stojąco. Koncert kapeli zakończył się wieloma bisami oraz głośnymi owacjami.

To był piękny Koncert, podczas którego zebrani wspominali swoich przodków z naszych terenów, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę.

Po koncercie mieszkańcy pozostali jeszcze długo na sali, gdzie przy kawie, herbacie oraz słodkim poczęstunku „Smaki Podlasia” spędzili długie chwile na rozmowach.

 

 

Wójt gminy zaprasza

Wójt Gminy Perlejewo przyjmuje interesantów w każdą środę w godz. 9-12. Prosimy o wcześniejsze telefoniczne potwierdzenie obecności.

 

Urząd Gminy Perlejewo

17-322 Perlejewo
tel./fax 85 657-85-15
e-mail:ug@perlejewo.pl 

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.