Logo Gmina Perlejewo

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 27355
W sumie: 27355

News

News zdjęcie id 1283

Otwarcie PSZOK i świadome sprzątanie świata

20.09.2022

 

16 września 2022 r. w Gminie Perlejewo odbyła się akcja świadomego sprzątania świata połączona z otwarciem pierwszego w okolicy Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Pieczyskach.

Od samego rana dzieci i młodzież Szkoły Podstawowej w Perlejewie wraz z nauczycielami, pracownikami Urzędu Gminy oraz Wójtem Gminy Perlejewo panem Jakubem Wierzbickim udali się w teren z kolorowymi workami przeznaczonymi do selektywnej zbiórki odpadów. Za cel obrali sobie sprzątanie terenu naszej gminy z jednoczesną selekcją odpadów do odpowiednich worków. Akcja sprzątania przebiegła znakomicie, gdyż dzieci przeszły szczegółowy instruktaż udzielony przez Dyrektor Szkoły panią Anetę Leszczyńską oraz Wójta Gminy.

Po kilku godzinach sprzątania wszyscy udali się na teren PSZOKu, gdzie o godz. 11:00 nastąpiło uroczyste otwarcie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Pieczyskach. Otwarcia PSZOK dokonał Wójt Gminy, który zaprosił do przecięcia wstęgi przybyłych na to wydarzenie gości: Senatora Rzeczypospolitej Polskiej Pana Jacka Boguckiego, Wicewojewodę Podlaskiego panią dr Bogusławę Szczerbińską, Starostę Siemiatyckiego pana Marka Bobla, Wicestarostę Siemiatyckiego pana Sylwestra Zgieruna, Radną Powiatu Siemiatyckiego panią Bożenę Bujno, Radnych Gminy Perlejewo, panią architekt Monikę Wielogórską oraz wykonawcę inwestycji pana Andrzeja Goska.

Następnie PSZOK został poświęcony przez Proboszcza Parafii w Perlejewie - ks. Krzysztofa Janowica.

Wójt Gminy podziękował dzieciom i nauczycielom za zaangażowanie w akcję świadomego sprzątania oraz opowiedział zebranym o projekcie i logo PSZOKu, czyli znaku nieskończoności symbolizującym nieskończony obieg dóbr i gospodarkę o obiegu zamkniętym.

Następnie głos zabrali kolejno: pan Senator RP, pani Wicewojewoda Województwa Podlaskiego oraz Starosta Powiatu Siemiatyckiego, wyrażając ogromną potrzebę dla realizacji takich inwestycji jak PSZOK i gratulując jego powstania włodarzom Gminy Perlejewo.

Dyrektor Szkoły wręczyła nagrody laureatom konkursu na Prezentację Multimedialną „Segregacja śmieci w moim domu” oraz laureatom konkursu plastycznego „Segregacja na szóstkę”.  Prace dzieci można było podziwiać na przygotowanej wystawie prezentowanej w budynku PSZOK.

Po części oficjalnej zaproszono wszystkich na gorący poczęstunek, a dzieci dodatkowo do udziału w licznych konkursach związanych z selektywną zbiórką odpadów. Niezwykłą atrakcją okazała się waga najazdowa, za pomocą której zważono wszystkie dzieci oraz dorosłych zaangażowanych w akcję ze strony Szkoły Podstawowej w Perlejewie. Waga obecnych na wydarzeniu to 6 ton świadomych osób zaangażowanych w troskę o czyste środowisko m.in. poprzez selekcję odpadów.

Wójt gminy zaprasza

Wójt Gminy Perlejewo przyjmuje interesantów w każdą środę w godz. 9-12. Prosimy o wcześniejsze telefoniczne potwierdzenie obecności.

 

Urząd Gminy Perlejewo

17-322 Perlejewo
tel./fax 85 657-85-15
e-mail:ug@perlejewo.pl 

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.