Logo Gmina Perlejewo

News

News zdjęcie id 1254

Wakacyjne zajęcia w żłobku i przedszkolu

27.07.2022

       Za nami kilka tygodni wspólnych, wakacyjnych zajęć w żłobku i przedszkolu, które obfitowały w różnorodne zajęcia edukacyjne, zabawy w sali i na świeżym powietrzu. Dużo radości sprawiło im wyjście na lody do pobliskiego sklepu spożywczego. Ta zimna i smaczna niespodzianka, w upalny dzień, dała im dużo wytchnienia, a lody, na placu zabaw, w cieniu drzew, smakowały wyśmienicie. Wyjście poza teren przedszkola i żłobka było też okazją do nauki prawidłowego poruszania się po chodniku i utrwalenia zasad zachowania w miejscu publicznym.

       Kolejnego dnia na dzieci czekała Pani Jola z Biblioteki Publicznej, która przygotowała kolejną niespodziankę. Dzieci, idąc między regałami, odszukiwały ukryte książki, których treść z zainteresowaniem wysłuchały. Rozwiązywały zagadki, mogły pooglądać bogato ilustrowane książki, i podotykać ich ruchome elementy. Spontanicznie komentowały oglądane ilustracje. Na zakończenie spotkania w świecie książki dzieci otrzymały bajkową naklejkę i przekonały się, że czytanie książek może być przyjemne i może być dobrym sposobem na miłe spędzanie wolnego czasu.

        Okazją do wesołej integracji było również spotkanie z zaproszonym animatorem zabawy, któremu towarzyszyła bajkowa postać. Czas wypełniły zabawy z chustą animacyjną, bańkami mydlanymi i tańcami przy muzyce. Dzieci zostały obdarowane balonikami.

      Dzieci uczestniczyły także w zajęciach plastycznych z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych, podczas których mogły uwolnić swoją pomysłowość oraz ekspresję twórczą. Miały okazję samodzielnie wykonać, a potem z apetytem zjeść owocowe szaszłyki, przygotować  kolorową masę solną i tworzyć  różne kształty oraz namalować wspólny obraz na folii i papierze.

       Dzieci bardzo chętnie korzystały z zabaw ruchowych na placu zabaw i hali sportowej, która dawała wytchnienie podczas lipcowych upałów.

     Wakacyjne zajęcia przebiegały pod znakiem radości, uśmiechu i zabawy. Wspólnie spędzone chwile  pozwoliły na integrację maluszków ze żłobka z dziećmi przedszkolnymi i umiliły im czas, dając radość, okazję do wspólnej zabawy i lepszego zapoznania się. Taka integracja pomoże najstarszym dzieciom ze żłobka lepiej zaadaptować się w najmłodszej grupie przedszkolnej. Wszystkim dzieciom-tym małym i dużym, na kolejne wakacyjne dni  życzymy samych  słonecznych dni! 

                                                                                      Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

                                                                                                           Wychowawcy

 

 

Wójt gminy zaprasza

Wójt Gminy Perlejewo przyjmuje interesantów w każdą środę w godz. 9-12. Prosimy o wcześniejsze telefoniczne potwierdzenie obecności.

 

Urząd Gminy Perlejewo

17-322 Perlejewo
tel./fax 85 657-85-15
e-mail:ug@perlejewo.pl 

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.