Logo Gmina Perlejewo

News

News zdjęcie id 1231

I Rodzinny Piknik Rowerowy oraz Lotto Poland Bike Marathon - podsumowanie

21.06.2022

W niedzielę 19 czerwca w Gminie Perlejewo odbył się najdłuższy etap w tegorocznym cyklu LOTTO Poland Bike Marathon. Z dala od wielkomiejskiego zgiełku, ze Smakami Podlasia i w przepięknym nadbużańskim klimacie. Rywalizacja w Perlejewie była też niezwykłym sprawdzianem kolarskich charakterów. Amatorzy na rowerach górskich zmierzyli się nie tylko z wymagającą i długą trasą, ale także z żarem lejącym się z nieba. Jak na długi weekend i dość trudne warunki do ścigania, to frekwencja robi wrażenie. Na starcie przy Nadbużańskim Centrum Turystycznym we wsi Granne nad Bugiem stawiło się 250 miłośników dwóch kółek.

– Kolarze to wyjątkowi twardziele – mówił Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon. – Kolejny raz udowodnili, że nawet najtrudniejsze przeszkody pogodowe nie są w stanie ich zatrzymać. Każdy kto wystartował w Perlejewie i dojechał do mety może czuć się prawdziwym zwycięzcą.

Jedyny etap poza Mazowszem w kalendarzu LOTTO Poland Bike Marathon przyciągnął też miłośników „Smaków Podlasia”. I było warto, bo na stołach w kolarskim miasteczku pojawiły się regionalne potrawy przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Perlejewo.

To był piękny weekend, bo dzień wcześniej tj. w sobotę 18 czerwca został zorganizowany I Rodzinny Piknik Rowerowy w Gminie Perlejewo, w którym udział wzięło ponad 50 osób. Po przejechaniu trasy o długości 8 km, uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, były gry, konkursy i grill w kolarskim miasteczku przy Nadbużańskim Centrum Turystycznym w Grannem.

Dziękujemy wszystkim za współudział, organizację, zabezpieczenie trasy, pyszne jedzenie, kibicowanie, kurtyny wodne i wsparcie na trasie oraz gratulujemy udziału, medali, nagród. Cieszymy się ze wspólnie spędzonych niezapomnianych chwil. Do zobaczenia za rok!

Serdeczne podziękowania kierujemy do Wojewody Podlaskiego za objęcie wydarzenia patronatem honorowym oraz do Marszałka Województwa Podlaskiego za wsparcie finansowe i patronat honorowy.

Szczególne podziękowania kierujemy również do patronów medialnych i sponsorów, którzy zaangażowanli się w organizację i promocję  Lotto Poland Bike Marathon 2022 w Perlejewie. 

Fotorelacja I Rodzinny Piknik Rowerowy: https://www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon/

Fotorelacja Lotto Poland Bike Maraton: http://www.polandbike.pl/ oraz http://www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

Wideorelacja: https://www.youtube.com/watch?v=a4L8-ffQLz4

Wójt gminy zaprasza

Wójt Gminy Perlejewo przyjmuje interesantów w każdą środę w godz. 9-12. Prosimy o wcześniejsze telefoniczne potwierdzenie obecności.

 

Urząd Gminy Perlejewo

17-322 Perlejewo
tel./fax 85 657-85-15
e-mail:ug@perlejewo.pl 

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.