Logo Gmina Perlejewo

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 27375
W sumie: 27375

News

News zdjęcie id 1490

Relacja z Dożynkek Gminno - Parafialnych

15.09.2023

27 sierpnia 2023 r. w Gminie Perlejewo odbyy się Dożynki Gminno - Parafialne. Organizatorem wydarzenia była Gmina Perlejewo przy wsparciu licznych lokalnych Partnerów.

Dożynki rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Perlejewie. Mieszkańcy gminy przygotowali na tę uroczystość piękne dożynkowe wieńce oraz złożyli na ołtarzu dary w podziękowaniu za zebrane plony. Korowód z wieńcami dożynkowymi przemaszerował z Kościoła na pobliski odświętnie udekorowany plac dożynkowy.

Otwarcia Dożynek dokonał Pan Jakub Wierzbicki – Wójt Gminy Perlejewo oraz Starostowie tegorocznych dożynek Maria i Krzysztof Parzonko. Gospodarze dożynek przełamali się chlebem z licznie zgromadzonymi uczestnikami wydarzenia. Po otwarciu uroczystości głos zabrali zaproszeni goście: Pan Jacek Bogucki Senator RP, który wręczył Panu Wójtowi symboliczne czeki na kolejne dofinansowania dla Gminy Perlejewo. Głos zabrał również Pan Marek Bobel Starosta Powiatu Siemiatyckiego, Pan Wojciech Szawkało, Pan Grzegorz Leszczyński Prezes Podlaskiej Izby Rolniczej oraz Pan Jerzy Leszczyński Radny Województwa Podlaskiego.

Po przemówieniach zaproszonych gości wystąpil Zespół Pieśni i Tańca ,,Podlasie '' z Szepietowa.

Kolejnym wspaniałym punktem programu był występ Gwiazdy Dożynek - Marcina Kłosowskiego. Na koncercie „pod chmurką” bawili się i młodzi, i starsi mieszkańcy gminy.

Wydarzenie było obfite również w liczne konkursy, w których uczestniczyła zgromadzona publiczność m. in. konkurs na MEGAwarzywo, rzut gumofilcem, wbijanie gwoździa oraz przeciąganie liny.

O pyszną podlaską ucztę kulinarną zadbały Koła Gospodyń Wiejskich z Twarogów i Czarkówki, Kluby Seniora oraz Sołectwo Miodusy-Pokrzywne.

Atrakcji podczas dożynek było co niemiara: stoisko z rękodziełem Klubów Seniora,  dmuchańce i animacje dla dzieci, przejazdy bryczką zorganizowane przez Stowarzyszenie „Koń nadbużański”, konkursy z nagrodami, lody i wata cukrowa.

Kulminacyjnym punktem programu był występ młodzieży szkolnej pod opieką Łukasza Kraujutowicza, nauczyciela muzyki w Szkole Podstawowej w Perlejewie. Utalentowane chórzystki zaprezentowały piękne polskie utwory m.in. ,,Nic dwa razy się nie zdarza'', ,,W mroku jest tyle światła'', ,,Co nam w duszy gra''.

O atrakcje wieczorne zadbali strażacy OSP Perlejewo, organizując zabawę dożynkową w remizie strażackiej.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z dożynek oraz fotorelacji:

 

Poniżej promesy oraz podziękowanie przekazane Wójtowi Gminy Perlejewo podczas Dożynek:

Przemówienie Wójta Gminy Perlejewo

Wójt gminy zaprasza

Wójt Gminy Perlejewo przyjmuje interesantów w każdą środę w godz. 9-12. Prosimy o wcześniejsze telefoniczne potwierdzenie obecności.

 

Urząd Gminy Perlejewo

17-322 Perlejewo
tel./fax 85 657-85-15
e-mail:ug@perlejewo.pl 

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.